Polkujuoksut

Polkujuoksut torstaisin 14.7, 11.8, 8.9 ja 13.10.

Juoksemaan lähdetään klo 18.00. Jokainen saa numerolapun ja ajan omasta juoksustaan. Ilmoittautumiset lähtöpäivänä klo 17.30 -> paikanpäällä kukkusnummen vanhan kaatopaikan läheisyydessä.

Polkujuoksut on lapsille, nuorille ja aikuisille suunnattu tapahtuma Kukkusnummen maastoissa.

Juokseminen maastossa kehittää juoksijan motorisia taitoja ja pehmeällä alustalla juoksu on ystävällistä nivelille.

Rataosuuksia on 2 kpl lyhyt ja pitkä.

Polkujuoksujat pidetään vuoden aikana 4 eri otteeseen.

Juoksusta otetaan aikaa jolloin voit seurata omaa kehittymistäsi kauden lopussa.

 Radat

          Rata 600m                       Rata 1600m

Tuloksia!

13.10.2016

Pojat 1600m

Ron Åvall 8:39

Kai Åvall 8:40

Tytöt 600m

Noora Kaunismäki 4:25

Sonja Kaunismäki 9:15

Jaana Kaunismäki 9:15

Pojat 600m

Eemeli Kaunismäki 12:08

Jari Lepola-Kaunismäki 10:09

Tuloksia!

8.9.2016

Pojat 600m

Ron Åvall 3:28

11.8.2016

Pojat 600m

Kai Åvall 3:28

Ron Åvall 3:25

Antti Piekka 3:28

Tytöt 600m

Stella Sormunen 5:20

Anna Piekka 4:47

Verna Leppähaara 4:39

Olga Laitinen 5:27

14.7.2016

Pojat 1600m

Miro Laitinen  9:10

Miska Laitinen 13:52

Samuli Toivanen 7:08

Tytöt 1600m

Eeva Laitinen 8:08

Pojat 600m

Antti Piekka 3:49

Jari Lepola-Kaunismäki 3:34

Kai Åvall 3:29

Ron Åvall 3:20

Hannu Lehtinen 4:21

Tytöt 600m

Minna Åvall 4:04

Noora Kaunismäki 4:45

Sandra Teräaho 4:56

Petra Teräaho 4:57

Anna Piekka 5:08

 

 

6.9.2015

Tytöt 1600 m

Eeva Laitinen                               8.24

Vilma Leppähaara                      9.20

Pojat 600 m

Ron Åvall                                       4.08

Kai Åvall                                         4.15

Antti Piekka                                  4.05

Tytöt 600 m

Minna Åvall                                  4.21

Verna Leppähaara                     5.01

Heli Leppähaara                          5.01

Anna Piekka                                 5.33

Tuula Piekka                                 5.34

 

2.8.2015

Pojat 1600 m                                Aika

Ron Åvall                                       10:45

Kai Åvall                                        10:48

Miro Laitinen                                   9:06

Miska Laitinen                               16:51

Tytöt 1600 m                                Aika

Minna Åvall                                  11:02

Kaija Tiilikainen                           11:06

Hilla Halinen                                 11:57

Terhi Värri                                     9:41

Vilma Leppähaara                          9:20

Pojat 1100 m                                Aika

Tomas Värri                                  7:40

Tytöt 1100 m                                Aika

Fanny Värri                                   7:55

Tytöt 600 m                                  Aika

Verna Leppähaara                       6:38

Heli Leppähaara                          6:39

 

5.7.2015

Pojat 1600 m                       Aika

Samuli Toivanen                   6,40

Tytöt 1600 m                       Aika

Vilma Leppähaara                10,02

Pojat 600 m                       Aika

Antti Piekka                        4,52

Tytöt 600 m                       Aika

Anna Piekka                      5,25

Heli Leppähaara               5,10

Verna Leppähaara            5,10

Tuula Piekka                     5,30

 

12.10.2014

Pojat 1600 m                                Aika

Värri Tomas                                  10,42

Värri Timo                                     10,43

 

Tytöt 1600 m                                Aika

Teräaho Sandra                          17,06

Teräaho Liisa                                17,06

Laitinen Olga                                19,04

Laitinen Tanja                              19,04

Selenius Nelly                              11,09

Pähkinärinne Julia                      11,09

Laitinen Eeva                               9,27

Pähkinärinne Tuulia                  9,27

Värri Fanny                                   11,05

Värri Terhi                                     11,06

 

Pojat 1100 m                                Aika

Laitinen Miro                               6,48

Piekka Antti                                  12,10

Lehtinen Hannu                          12,44

 

Tytöt 1100 m                                Aika

Leppähaara Vilma                      6,46

Piekka Anna                                 12,44

Piekka Tuija                                  12,10

 

Pojat 600 m                                  Aika

Selenius Noel                              4,52

Laitinen Miska                            5,20

Vuorio Akseli                               7,35

Vuorio Aapo                                 7,33

Laitinen Janne                              5,21

 

Tytöt 600 m                                  Aika

Vuorio Emilia                                6,33

Selenius Ulla                                6,33

Leppähaara Verna                     6,52

Selenius Nanelle                        6,34

Zotow Marianne                        6,34



1929